sortiment
Grafické farby

Riedidlové farby

Hi-Gloss Vinyl
je lesklá riedidlová farba pre tlač na nepoddajné samolepiace a ohybné PVC, polystyrény, metakryláty, ABS a iné plastické materiály. Má dobrú stálosť na svetle a odolnosť voči vonkajším vplyvom.

Hi-Gloss Vinyl AMC
lesklá riedidlová farba pre tlač na nepoddajné samolepiace a ohybné PVC, polystyrény, metakryláty, ABS a iné plastické materiály. Farba je miešateľná podľa Pantone odtieňov.

Metalink strieborný
riedidlová strieborná farba pripravená na použitie.

Metalink zlatý
riedidlová zlatá farba pripravená na použitie.

Hi-Gloss pomocné prípravky
Riedidlo 90.917
Spomaľovač tekutý 90.911
Tixo Vinyl Retardér – spomaľovač gelový
Tixotropný Gel – zlepšuje tlačové vlastnosti
Transparentná pasta – možno použiť ako lak

Texylon
riedidlová farba s matným povrchom, vhodná pre tlač na tmavé a drsné absorbčné textílie ako nylon, tyvek (napr. dáždniky, slnečníky, zástavy a ťažko potláčané textílie). Farba má dobrú odolnosť voči vonkajším vplyvom. Má vysokú pružnosť a ohybnosť. Farbu je možné použiť na priamu tlač alebo na transfér.

Texylon Reflex
reflexná riedidlová farba. Vhodný pre tlač na športovú odev, PU, obuv, cestné kužely a rôzne PU alebo PA podklady. Má výborné krytie, pružnosť, elastičnosť a dobrú vonkajšiu odolnosť.

Texylon pomocné prípravky
Evolution Induritore katalyst pre zlepšenie prilnavosti
Texylon lepidlo – lepidlo na transfér
Texylon Gel Retardér – spomaľovací gel
Riedidlo 90.924 – riedidlo
Spomaľovač 90.911 – tekutý spomaľovač

Ondaflute
riedidlová pololesklá farba vhodná pre tlač na vlnitý polypropylén a polypropylénové fólie. Umožňuje dobrú prilnavosť na povrchy, ktoré neboli pred tlačou upravované (ožehnutie plameňom a pod.).

Epoxer
dvojzložková epoxidová farba vhodná pre tlač na sklo, metal, ťažké a syntetické podklady, bakelit, melamín, upravené PP a PE. Farba má vysokú kryciu schopnosť a dobrú tlačiteľnosť. Je odolná voči mechanickému opotrebeniu a chemickým prípravkom.

Vinilflat
riedidlová farba s matným povrchom. Používa sa pre tlač na pevné a pružné PVC, metakrylát, ABS a iné plastické podklady.

Posterfast
riedidlová stierateľná strieborná farba. Farba sa používa napr. na stierateľné losy, parkovacie karty a pod... Pod farbu je nutné natlačiť UV lak.

UV farby


Uniprint UV
vytvrdzovacia farba s vysoko lesklým povrchom. Výborná priľnavosť na širokú paletu podkladov: PVC, polyester, polystyrén, ABS, polykarbonát, papier s náterom a bez náteru, kartón a niektoré obaľované kovy. Pigmenty neobsahujú olovo. Pre zlepšenie výsledku tlače na niektoré materiály je možné pridať UV Tixotropný gel.

Uniprint AMC UV
vytvrdzovacia farba s vysoko lesklým povrchom. Farbu je možné miešať podľa Pantone odtieňov. Výborná priľnavosť na širokú paletu podkladov: PVC, polyester, polystyrén, ABS, polykarbonát, papier s náterom a bez náteru, kartón a niektoré obaľované kovy. Pigmenty neobsahujú olovo. Pre zlepšenie výsledku tlače na niektoré materiály je možné pridať UV Tixotropný gel.

Duraflex UV
vytvrdzovacia farba s vysoko lesklým povrchom. Vhodná pre tlač jemného vinylu a upraveného polyesterového filmu. Farba má veľmi dobrú odolnosť voči vonkajším vplyvom. Pigmenty neobsahujú olovo.

Thermoform M UV
vytvrdzovacia farba s vysoko lesklým povrchom pre vákuové tvarovanie. Vhodná pre presvetlenú tlač.

Thermoform TF UV
vytvrdzovacia farba s vysoko lesklým povrchom pre vákuové tvarovanie. Farba má výborné krycie schopnosti na trasparentných podkladoch.

Vodné farby

Midrol
vodou riediteľná farba pre rôzne druhy materiálov ako napr. papier, deriváty celulózy. Farba je vyrobená na vodnej báze, pigmentov a prášku. Vhodná pre tlač na svetlé podklady.